Wat vragen logistieke dienstverleners van de vastgoedmarkt en kunnen ze ook zonder logistiek vastgoedontwikkelaars aan de slag?

Datum  :    Donderdag 11 juni
Tijd        :    14:00 – 14.45 uur
Locatie :    Provada, RAI, Amsterdam - Stand Vastgoedmarkt 10.09
Organisatie: Vastgoedmarkt en Buck Consultants International

De logistieke vastgoedmarkt verandert. De periode van vanzelfsprekende groei en grote uitbreidingsvragen lijkt voorbij, maar stilstand is er zeker niet.  Buck Consultants International(BCI) presenteert tijdens deze sessie de resultaten van nieuw onderzoek  onder 100 logistieke eindgebruikers. Er blijkt nog altijd ruime  vraag in de komende jaren,  maar  deze wordt selectiever, praktischer en sterker klantgedreven, zo blijkt uit het onderzoek.Ruim de helft van de ondervraagde bedrijven zoekt uitbreiding op nieuwe locaties, terwijl een fors deel ook nog op bestaande locaties verder wil groeien. In de presentatie tevens  volop aandacht voor locatie- en gebouwwensen en hoe om te gaan met  netcongestie, hoge grondprijzen en vergunningprocedures.

Voor ontwikkelaars, beleggers, gemeenten en logistieke gebruikers is de kernvraag: hoe kan  het aanbod van logistiek vastgoed nog beter aansluiten op de werkelijke behoefte van eindgebruikers? In het BCI-onderzoek valt ook op dat veel eindgebruikers de voorkeur geven aan bouw en eigendom in eigen beheer : hebben professionele logistiek vastgoed-ontwikkelaars nog wel een rol in de komende jaren?

Tijdens deze bijeenkomst  presenteert Kees Verweij van BCI de belangrijkste resultaten van het onderzoek naar de vastgoed behoeften van logistieke dienstverleners. Daarna gaan logistieke eindgebruikers en vastgoedpartijen onder leiding van Jacqueline Prummel(Vastgoedmarkt)  met elkaar in gesprek over ruimtevraag, locatiekeuzes, marktverhoudingen en de samenwerking tussen gebruikers en de vastgoedsector.

Je krijgt antwoord op de volgende vragen:

  • Hoe schatten logistieke eindgebruikers hun ruimtevraag in voor de komende jaren?
  • Welke locatievoorwaarden zijn voor eindgebruikers echt doorslaggevend?
  • Welke barrières belemmeren uitbreidingen en nieuwe ontwikkelingen het meest?
  • Hoe kijken eindgebruikers naar ontwikkeling in eigen beheer, eigendom van distributiecentra en  wel/niet samenwerking met professionele ontwikkelaars?
  • Wat betekenen netcongestie, schaarste aan kavels, hoge grondprijzen en lange vergunning-procedures voor de logistieke vastgoedmarkt?

Uiteraard is er in het programma veel ruimte voor vragen en  discussie met de aanwezigen.

Voor toegang tot de Provada bezoek www.provada.nl